- Spirit 1.0 Evo to przenośny elektryczny silnik zaburtowy o mocy 3 KM przeznaczony do pontonów, łodzi wędkarskich i żaglówek.
Spirit 1.0 Evo
Elektryczny silnik zaburtowy
Spirit 1.0 Evo to przenośny elektryczny silnik zaburtowy o mocy 3 KM przeznaczony do pontonów, łodzi wędkarskich i żaglówek. Posiada dużą zintegrowaną baterię litową 1276 Wh zapewniającą duży zasięg. Funkcja hydrogeneracji doskonale nadaje się do zrównoważonego żeglowania. Opaska zabezpieczająca na nadgarstek zapewnia bezpieczeństwo w przypadku MOB.
Hydrogeneracja
Spirit 1.0 Evo to pierwszy w historii elektryczny silnik zaburtowy z hydrogeneracją. ePropulsion jest pionierem w zakresie innowacji elektrycznych silników zaburtowych i poświęcamy się zrównoważonemu żeglowaniu.
- Silnik zaburtowy Spirit 1.0 Evo może napędzać śrubę w celu ładowania akumulatora (tylko akumulatora ePropulsion) poprzez przepływ wody, jeśli zostaną spełnione określone warunki.
- Dane dotyczące hydrogeneracji opierają się na rzeczywistych testach z zamontowaną płytą antykawitacyjną.
Wydajność i zasięg
Sercem elektrycznego silnika zaburtowego Spirit 1.0 EVO jest silnik BLDC o mocy 1kW, co odpowiada mocy 3HP.
| Moc (W) | Prędkość (mph / kph) | Czas (hh:mm) | Zasięg (mile / km) |
|---|---|---|---|
| 35 | 2.2 / 3.5 | 36:25 | 80 / 129 |
| 65 | 2.7 / 4.3 | 19:35 | 53 / 85.3 |
| 125 | 3.5 / 5.6 | 10:00 | 35 / 56 |
| 250 | 4.4 / 7.1 | 5:00 | 22 / 35.5 |
| 500 | 5.3 / 8.5 | 2:30 | 13.3 / 21.3 |
| 750 | 5.7 / 9.2 | 1:40 | 9.5 / 15.3 |
| 1000 | 6.2 / 10 | 1:15 | 7.8 / 12.5 |
* Dane dotyczące wydajności oparte są na 12-stopowej łodzi aluminiowej z jedną osobą i jednym akumulatorem Spirit Plus na spokojnej wodzie jeziora. Rzeczywista prędkość, zasięg i czas pracy mogą się różnić.
Akumulator
Zintegrowany akumulator jest lekki, waży zaledwie 19 funtów (8,7 kg) i wytrzymały na trudne warunki pracy.

Unosi się na wodzie
Nie martw się kiedy bateria wpadnie do wody

Pojemność 1276Wh
Duża pojemność w kompaktowym rozmiarze

Ładowarka słoneczna 180W
Dwa porty zasilania umożliwiają ładowanie podczas pracy

Akumulatory seria E
Wymieniając zintegrowaną baterię Spirit, można wydłużyć czas pracy do jednego dnia.
Cyfrowy panel
Elektryczne silniki zaburtowe są łatwe w obsłudze i informują o stanie pracy.
- Cyfrowy wyświetlacz: Masz dostęp do mocy w czasie rzeczywistym, pozostałego czasu pracy, poziomu baterii, napięcia roboczego itp.
- Rozruch elektryczny: Naciśnij jeden przycisk i gotowe. Koniec z męczącym uruchamianiem.
- Magnetyczny wyłącznik awaryjny: Zatrzymaj silnik w sytuacji awaryjnej i zapewnij sobie bezpieczeństwo.
- Bezstopniowa zmiana przepustnicy: Sterowanie jest płynne i przyjemne.
- Regulacja maksymalnej mocy wyjściowej: Dzięki mniejszej mocy przy pełnym otwarciu przepustnicy jest bezpieczniejszy dla dzieci i łodzi z wypożyczalni.
- Oburęczna obsługa: Łatwe sterowanie z lewej lub prawej strony.

Specyfikacja techniczna
| Moc | 1 kW |
| Bateria standardowa | Spirit Battery Plus, 1276 Wh li-ion polymer |
| Napięcie wejściowe | 39V - 60V |
| Waga silnika* | 11.3 kg / 24.9 lbs |
| Waga akumulatora | 8.7 kg / 19.2 lbs |
| Ładowanie standardowe | 8.5 godz. |
| Ładowanie szybkie | 3.5 godz. |
| Zewnętrzny akumulator | Tak, zalecana bateria E-Series |
| Śruba | 11″ × 5.8″ 2-łopatowa kompozytowa śruba |
| Kąt trymu / nachylenia | 0°, 7°, 14°, 21° / 85° |
| Długość wału | Krótki, Długi |
| Kontrola | Evo Tiller |
| Hydrogeneracja | Tak |
| Silnik | Silnik bezszczotkowy DC |
| Bezpośredni napęd | Tak |
* Waga mierzona z wersją z krótkim wałem.
















