- Spirit 1.0 Evo to przenośny elektryczny silnik zaburtowy o mocy 3 KM przeznaczony do pontonów, łodzi wędkarskich i żaglówek.
Spirit 1.0 Evo
Elektryczny silnik zaburtowy
Spirit 1.0 Evo to przenośny elektryczny silnik zaburtowy o mocy 3 KM przeznaczony do pontonów, łodzi wędkarskich i żaglówek. Wyposażony w dużą zintegrowaną baterię litową 1276 Wh, zapewniającą długi czas pracy i duży zasięg. Funkcja hydrogeneracji pozwala na ładowanie akumulatora w czasie żeglugi, a cyfrowy panel ułatwia kontrolę stanu pracy i bezpieczeństwa.
Hydrogeneracja
Spirit 1.0 Evo to pierwszy w historii elektryczny silnik zaburtowy z hydrogeneracją. ePropulsion jest pionierem w zakresie innowacji elektrycznych silników zaburtowych i wspiera zrównoważone żeglowanie.
- Silnik może napędzać śrubę w celu ładowania akumulatora (tylko akumulator ePropulsion) poprzez przepływ wody, jeśli spełnione są wymagane warunki.
- Dane dotyczące hydrogeneracji oparte są na rzeczywistych testach z zamontowaną płytą antykawitacyjną.
Wydajność i zasięg
Sercem silnika Spirit 1.0 Evo jest jednostka BLDC o mocy 1 kW (3 KM), zapewniająca cichą i wydajną pracę.
| Moc (W) | Prędkość (mph / kph) | Czas (hh:mm) | Zasięg (mile / km) |
|---|---|---|---|
| 35 | 2.2 / 3.5 | 36:25 | 80 / 129 |
| 65 | 2.7 / 4.3 | 19:35 | 53 / 85.3 |
| 125 | 3.5 / 5.6 | 10:00 | 35 / 56 |
| 250 | 4.4 / 7.1 | 5:00 | 22 / 35.5 |
| 500 | 5.3 / 8.5 | 2:30 | 13.3 / 21.3 |
| 750 | 5.7 / 9.2 | 1:40 | 9.5 / 15.3 |
| 1000 | 6.2 / 10 | 1:15 | 7.8 / 12.5 |
* Dane oparte na 12-stopowej łodzi aluminiowej z jednym akumulatorem Spirit Plus. Rzeczywiste wyniki mogą się różnić.
Akumulator
Zintegrowany akumulator Spirit Battery Plus waży tylko 8,7 kg (19,2 lbs), jest kompaktowy i wytrzymały.

Unosi się na wodzie
Nie martw się, jeśli bateria wpadnie do wody

Pojemność 1276Wh
Duża pojemność w kompaktowym rozmiarze

Ładowarka słoneczna 180W
Dwa porty zasilania umożliwiają ładowanie podczas pracy

Akumulatory seria E
Możesz wymienić baterię, aby wydłużyć czas pracy do całego dnia
Cyfrowy panel
Cyfrowy panel umożliwia łatwe sterowanie i informuje o stanie pracy silnika.
- Cyfrowy wyświetlacz: Monitoruj moc w czasie rzeczywistym, poziom baterii, napięcie i czas pracy.
- Rozruch elektryczny: Jeden przycisk wystarczy do uruchomienia silnika.
- Magnetyczny wyłącznik awaryjny: Zatrzymuje silnik w sytuacji awaryjnej.
- Bezstopniowa zmiana przepustnicy: Płynne i precyzyjne sterowanie.
- Regulacja maksymalnej mocy: Bezpieczne dla dzieci i łodzi wypożyczalnianych.
- Oburęczna obsługa: Sterowanie z lewej lub prawej strony.

Specyfikacja techniczna
| Moc | 1 kW |
| Bateria standardowa | Spirit Battery Plus, 1276 Wh li-ion polymer |
| Napięcie wejściowe | 39V - 60V |
| Waga silnika* | 11.3 kg / 24.9 lbs |
| Waga akumulatora | 8.7 kg / 19.2 lbs |
| Ładowanie standardowe | 8.5 godz. |
| Ładowanie szybkie | 3.5 godz. |
| Zewnętrzny akumulator | Tak, zalecana bateria E-Series |
| Śruba | 11″ × 5.8″ 2-łopatowa kompozytowa |
| Kąt trymu / nachylenia | 0°, 7°, 14°, 21° / 85° |
| Długość wału | Krótki, Długi |
| Kontrola | Evo Tiller |
| Hydrogeneracja | Tak |
| Silnik | Silnik bezszczotkowy DC |
| Bezpośredni napęd | Tak |
* Waga mierzona z wersją z krótkim wałem.












