- Spirit 1.0 Evo Remote to przenośny elektryczny silnik zaburtowy o mocy 1 kW (3 KM), idealny do pontonów, łodzi wędkarskich i żaglówek.
ePropulsion Spirit 1.0 Evo Remote
Elektryczny silnik zaburtowy 1 kW z hydrogeneracją
Spirit 1.0 Evo Remote to przenośny elektryczny silnik zaburtowy o mocy 1 kW (3 KM), idealny do pontonów, łodzi wędkarskich i żaglówek. Wyposażony w zintegrowany akumulator litowy 1276 Wh oraz funkcję hydrogeneracji, umożliwiającą ładowanie akumulatora w trakcie żeglugi. Lekka i kompaktowa konstrukcja zapewnia łatwy transport i bezpieczne użytkowanie.
Hydrogeneracja
Spirit 1.0 Evo to pierwszy elektryczny silnik zaburtowy z funkcją hydrogeneracji. Silnik może napędzać śrubę w celu ładowania akumulatora ePropulsion, jeśli zostaną spełnione określone warunki. Dane oparte są na testach z płytą antykawitacyjną.
Wydajność i zasięg
Sercem Spirit 1.0 Evo jest silnik BLDC 1 kW (3 KM), zapewniający cichą i płynną pracę. Hydrogeneracja pozwala zwiększyć zasięg podczas żeglugi, a różne tryby mocy umożliwiają dopasowanie pracy silnika do potrzeb.
| Moc (W) | Prędkość (mph / kph) | Czas pracy (hh:mm) | Zasięg (mile / km) |
|---|---|---|---|
| 35 | 2.2 / 3.5 | 36:25 | 80 / 129 |
| 65 | 2.7 / 4.3 | 19:35 | 53 / 85.3 |
| 125 | 3.5 / 5.6 | 10:00 | 35 / 56 |
| 250 | 4.4 / 7.1 | 5:00 | 22 / 35.5 |
| 500 | 5.3 / 8.5 | 2:30 | 13.3 / 21.3 |
| 750 | 5.7 / 9.2 | 1:40 | 9.5 / 15.3 |
| 1000 | 6.2 / 10 | 1:15 | 7.8 / 12.5 |
* Dane oparte na 12-stopowej łodzi aluminiowej z jedną osobą i jednym akumulatorem Spirit Plus na spokojnej wodzie. Rzeczywista prędkość i zasięg mogą się różnić w zależności od łodzi, obciążenia i warunków pogodowych.
Akumulator
Zintegrowany akumulator Spirit Battery Plus waży 8,7 kg, jest lekki, wytrzymały i odporny na trudne warunki pracy. Opcjonalna wymiana na zewnętrzny akumulator E-Series pozwala wydłużyć czas pracy do całego dnia.
Zdalne sterowanie
Spirit 1.0 Evo Remote to jedyny silnik zaburtowy poniżej 3 kW z opcją zdalnego sterowania. Możliwość wyboru manetki górnej Evo lub bocznej Evo pozwala na wygodną obsługę.
Specyfikacja techniczna
| Moc | 1 kW |
| Napięcie wejściowe | 39V - 60V |
| Standardowy akumulator | Spirit Battery Plus, 1276 Wh li-ion polymer |
| Waga silnika* | 10,6 kg / 23,4 lbs |
| Waga akumulatora | 8,7 kg / 19,2 lbs |
| Czas ładowania | Standardowa ładowarka: 8,5 godz.; Szybka ładowarka: 3,5 godz. |
| Zewnętrzny akumulator | Tak, zalecany akumulator E-Series |
| Śruba | 11″ × 5,8″ 2-łopatowa kompozytowa |
| Kąt ustawienia / przechylania | 0°, 7°, 14°, 21° / 85° |
| Długość wału | Krótki, Długi |
| Silnik | Silnik bezszczotkowy DC |
| Bezpośredni napęd | Tak |
| * Waga mierzona z wersją krótkiego wału. | |












