- Standardowy akumulator Spirit Battery Plus, 1276 Wh li-ion polymer
ePropulsion Spirit 1.0 Plus
Kompaktowy elektryczny silnik zaburtowy 1 kW
Spirit 1.0 Plus to przenośny elektryczny silnik zaburtowy o mocy 1 kW, idealny do łodzi typu dingies, łodzi wędkarskich, żaglówek i tenderów. Wyposażony w zintegrowany akumulator litowy o pojemności 1276 Wh zapewnia długi zasięg, a lekka i kompaktowa konstrukcja gwarantuje wygodę transportu i czystą energię.
Wydajność i zasięg
Sercem Spirit 1.0 Plus jest bezszczotkowy silnik DC (BLDC) o mocy 1 kW (odpowiednik 3 HP). Silnik zapewnia cichą, płynną i bezobsługową pracę, a technologia Direct-Drive oraz możliwość hydrogeneracji zwiększają efektywność i zasięg łodzi.
| Moc (W) | Prędkość (mph / kph) | Czas pracy (hh:mm) | Zasięg (mile / km) |
|---|---|---|---|
| 35 | 2.2 / 3.5 | 36:25 | 80 / 129 |
| 65 | 2.7 / 4.3 | 19:35 | 53 / 85.3 |
| 125 | 3.5 / 5.6 | 10:00 | 35 / 56 |
| 250 | 4.4 / 7.1 | 5:00 | 22 / 35.5 |
| 500 | 5.3 / 8.5 | 2:30 | 13.3 / 21.3 |
| 750 | 5.7 / 9.2 | 1:40 | 9.5 / 15.3 |
| 1000 | 6.2 / 10 | 1:15 | 7.8 / 12.5 |
* Dane dotyczące wydajności oparte są na 12-stopowej łodzi aluminiowej z jedną osobą i jednym akumulatorem Spirit Plus na spokojnej wodzie jeziora. Rzeczywista prędkość, zasięg i czas pracy mogą się różnić w zależności od łodzi, obciążenia i warunków pogodowych.
Akumulator
Zintegrowany akumulator Spirit Battery Plus waży zaledwie 8,7 kg, unosi się na wodzie i jest odporny na trudne warunki pracy. Pojemność 1276 Wh zapewnia długi czas pracy, a wymiana na zewnętrzny akumulator E-Series pozwala na użytkowanie silnika przez cały dzień. Obsługuje także ładowanie słoneczne (180W) podczas pracy.
Cyfrowy panel i funkcje
- Cyfrowy wyświetlacz: dostęp do mocy w czasie rzeczywistym, pozostałego czasu pracy, poziomu baterii i napięcia roboczego.
- Rozruch elektryczny: szybkie uruchomienie jednym przyciskiem, bez wysiłku.
- Magnetyczny wyłącznik awaryjny: zatrzymanie silnika w sytuacji awaryjnej dla bezpieczeństwa.
- Bezstopniowa zmiana przepustnicy: płynne i wygodne sterowanie mocą.
- Regulacja maksymalnej mocy wyjściowej: bezpieczeństwo dla dzieci i łodzi z wypożyczalni.
- Oburęczna obsługa: sterowanie możliwe zarówno z lewej, jak i z prawej strony.
Specyfikacja techniczna
| Moc | 1 kW |
| Napięcie wejściowe | 39V - 60V |
| Standardowy akumulator | Spirit Battery Plus, 1276 Wh li-ion polymer |
| Waga silnika* | 10,6 kg / 23,4 lbs |
| Waga akumulatora | 8,7 kg / 19,2 lbs |
| Czas ładowania | Standardowa ładowarka: 8,5 godz.; Szybka ładowarka: 3,5 godz. |
| Zewnętrzny akumulator | Tak, zalecany akumulator E-Series |
| Śruba | 11″ × 5,8″ 2-oporowy kompozytowy śruba |
| Kąt ustawienia / przechylania | 0°, 7°, 14°, 21° / 70° |
| Długość wału | Extra krótki, krótki, długi |
| Silnik | Silnik bezszczotkowy DC |
| Bezpośredni napęd | Tak |
| * Waga mierzona z wersją krótkiego wału. | |

