- Tohatsu MFS 30D ETL to trzycylindrowy, czterosuwowy silnik zaburtowy o mocy 30 KM (22,1 kW), przeznaczony dla łodzi rekreacyjnych i średnich jednostek z pawężą 20 cali.
Tohatsu MFS 30D ETL - 4-suwowy silnik zaburtowy 30 KM z elektrycznym rozruchem i Power Tilt, pawęż 20″
Tohatsu MFS 30D ETL to trzycylindrowy, czterosuwowy silnik zaburtowy o mocy 30 KM (22,1 kW), przeznaczony dla łodzi rekreacyjnych i średnich jednostek z pawężą 20 cali. Wersja ETL wyposażona jest w elektryczny rozruch, wielofunkcyjny rumpel, Power Tilt, standardowy cyfrowy zapłon CDI oraz układ chłodzenia z termostatem, zapewniając wygodną i bezpieczną eksploatację.
Silnik o pojemności 526 cm³ gwarantuje stabilną, cichą i ekonomiczną pracę. Maksymalne obroty 5500-6500 rpm umożliwiają osiągnięcie optymalnych parametrów napędu, a zakres doboru śruby napędowej 8″-14″ pozwala dopasować jednostkę do rodzaju łodzi. Silnik używa benzyny bezołowiowej 87 oktanowej oraz oleju 4-suwowego NMMA FC-W® SAE 10W-30/40.
W standardzie MFS 30D ETL otrzymujesz plastikowy zbiornik paliwa 25 L, śrubę napędową i alternator 12 V. Model ETL jest idealny dla użytkowników wymagających funkcjonalności Power Tilt przy pawęży 20″.
| Model: | MFS 30D ETL |
|---|---|
| Typ silnika: | 4-suwowy EFI / 3-cylindrowy |
| Moc silnika: | 30 KM (22,1 kW) |
| Pojemność skokowa: | 526 cm³ |
| Maksymalne obroty: | 5500 - 6500 rpm |
| Średnica × skok: | 61 × 60 mm |
| Rozruch: | Elektryczny + ręczny |
| Sterowanie: | Wielofunkcyjny rumpel |
| Przełącznik biegów: | Przód - luz - wsteczny |
| Przełożenie skrzyni biegów: | 2.17:1 (12:26) |
| Zakres doboru śruby: | 8″ - 14″ |
| Wysokość pawęży: | 20″ |
| Rodzaj paliwa: | Benzyna bezołowiowa 87 oktanowa |
| Typ oleju: | 4-suwowy NMMA FC-W® SAE 10W-30/40 |
| Pojemność układu smarowania: | 1,7 L |
| Zbiornik paliwa: | Zewnętrzny 25 L |
| Masa (sucha): | 58 kg |
| Alternator: | 12 V, 210 W, 17,5 A |
| Elektroniczny wtrysk paliwa: | Standard |
| Cyfrowy zapłon CDI: | Standard |
| Blokada rozruchu na biegu: | Standard |
| Układ chłodzenia z termostatem: | Standard |
| Wylot spalin przez śrubę napędową: | Standard |
| Napęd do płycizn: | Standard |
| Wskaźnik ciśnienia oleju / Ostrzeżenie o przegrzaniu: | Standard |
| Elektryczne trymowanie i odchylenie silnika: | Opcja |
| Regulowane obroty biegu jałowego: | Standard |
Wyposażenie
● w standardzie ○ opcjonalnie
| Rozrusznik elektryczny: | ● |
|---|---|
| Uchwyt steru: | - |
| Zdalne sterowanie: | - |
| Układ ładowania 12 V: | ● |
| Power Tilt: | ● |
| Plastikowy zbiornik paliwa: | ● |
| Śruba: | ● |

