- Tohatsu MFS 6 SL to jednocylindrowy, czterosuwowy silnik zaburtowy o mocy 6 KM (4,4 kW), zaprojektowany do małych i średnich łodzi, pontonów oraz jednostek rekreacyjnych z pawężą 15 lub 20 cm.
Tohatsu MFS 6 SL - niezawodny 4-suwowy silnik zaburtowy 6 KM
Tohatsu MFS 6 SL to jednocylindrowy, czterosuwowy silnik zaburtowy o mocy 6 KM (4,4 kW), zaprojektowany do małych i średnich łodzi, pontonów oraz jednostek rekreacyjnych z pawężą 15 lub 20 cm. Konstrukcja oparta na sprawdzonych rozwiązaniach Tohatsu gwarantuje wysoką trwałość i bezproblemową eksploatację.
Zakres maksymalnych obrotów 5000-6000 rpm zapewnia bardzo dobre osiągi, a zużycie paliwa ok. 2 l/h przy pełnym obciążeniu umożliwia ekonomiczne użytkowanie. Sterowanie uchwytem typu Twist zapewnia precyzyjną kontrolę nad jednostką.
Silnik spełnia normy emisji spalin EPA 2006 oraz CARB (3 gwiazdki). W standardzie wyposażony jest w śrubę napędową, zewnętrzny zbiornik paliwa oraz kompletny zestaw serwisowy. Opcjonalnie możliwy jest montaż alternatora i prostownika.
| Model: | MFS 6 SL |
|---|---|
| Typ silnika: | 4-suwowy / 1-cylindrowy |
| Moc silnika: | 6 KM (4,4 kW) |
| Maksymalne obroty: | 5000 - 6000 rpm |
| Zużycie paliwa (W.O.T.): | 2 l/h |
| Średnica × skok: | 59 × 45 mm |
| Pojemność skokowa: | 123 cm³ |
| Smarowanie: | Pompa trochoidalna |
| Rozruch: | Ręczny |
| Świeca zapłonowa: | NGK DCPR6E |
| Alternator: | ○ 12V 60W 5A |
| Pojemność oleju: | 0,45 l |
| Zbiornik paliwa: | 12 l |
| Sterowanie: | Uchwyt typu Twist |
| Przełożenie: | 2.08 (13:27) |
| Normy emisji: | EPA 2006 & CARB (3 gwiazdki) |
Wyposażenie
● w standardzie ○ opcjonalnie
| Rozrusznik elektryczny: | - |
|---|---|
| Rozrusznik ręczny: | ● |
| Zabezpieczenie przed uruchomieniem na biegu: | ● |
| Alternator: | ○ |
| Prostownik: | ○ |
| Pawęż: | 15 / 20 cm |
| Śruba: | ● |
| Zbiornik paliwa 25 l: | ● |
| Zestaw narzędzi: | ● |
| Zapasowy rozrusznik: | ● |
| Zapasowe świece zapłonowe: | ● |
| Instrukcja obsługi: | ● |

