- Tohatsu MFS 6 DL to jednocylindrowy, czterosuwowy silnik zaburtowy o mocy 6 KM (4.4 kW), przeznaczony do łodzi rekreacyjnych i średnich jednostek wodnych z pawężą 20 cm.
Tohatsu MFS 6 DL - 4-suwowy silnik zaburtowy 6 KM z elektrycznym rozruchem
Tohatsu MFS 6 DL to jednocylindrowy, czterosuwowy silnik zaburtowy o mocy 6 KM (4.4 kW), przeznaczony do łodzi rekreacyjnych i średnich jednostek wodnych z pawężą 20 cm. Wersja DL wyposażona jest w elektryczny i ręczny rozrusznik w standardzie, co zapewnia szybkie, niezawodne i wygodne uruchamianie w każdych warunkach.
Silnik charakteryzuje się stabilną pracą dzięki konstrukcji Trochoid pump oraz ergonomicznemu uchwytowi sterującemu typu Twist, który umożliwia precyzyjne manewrowanie. Maksymalne obroty 5000-6000 rpm oraz zużycie paliwa około 2 l/h przy pełnym obciążeniu gwarantują dobrą dynamikę i ekonomię pracy.
MFS 6 DL spełnia normy emisji spalin EPA 2006 i CARB (3 gwiazdki). W standardzie znajdują się m.in. śruba, 25 l plastikowy zbiornik paliwa, zestaw narzędzi oraz elementy serwisowe. Opcjonalny alternator i prostownik umożliwiają rozbudowę instalacji elektrycznej łodzi.
| Model: | MFS 6 DL |
|---|---|
| Typ silnika: | 4-suwowy / 1-cylindrowy |
| Moc silnika: | 6 KM (4.4 kW) |
| Maksymalne obroty: | 5000 - 6000 rpm |
| Zużycie paliwa (W.O.T.): | 2 l/h (0.53 gal/h) |
| Średnica × skok: | 59 × 45 mm |
| Pojemność skokowa: | 123 cm³ |
| Smarowanie: | Trochoid pump |
| Rozruch: | Ręczny + elektryczny |
| Świeca zapłonowa: | NGK DCPR6E |
| Regulacja zapłonu: | BTDC 0° - BTDC 25° |
| Alternator: | ○ 12 V 60 W 5 A |
| Typ oleju: | NMMA Certified FC-W® |
| Pojemność oleju: | 0.45 l |
| Zbiornik paliwa: | 12 l |
| Sterowanie: | Uchwyt typu Twist |
| Przełożenie: | 2.08 (13:27) |
| Normy emisji: | EPA 2006 & CARB (3 gwiazdki) |
Wyposażenie
● w standardzie ○ opcjonalnie
| Rozrusznik elektryczny: | ● |
|---|---|
| Rozrusznik ręczny: | ● |
| Urządzenie dekompresujące: | – |
| Zabezpieczenie przed uruchomieniem na biegu: | ● |
| Alternator: | ● |
| Prostownik: | ● |
| Power Tilt: | – |
| Pawęż: | 20 cm |
| Śruba: | ● |
| Analogowy tachometr: | ○ |
| Analogowy wskaźnik trymu: | – |
| Zdalne sterowanie: | – |
| Zbiornik paliwa 25 l: | ● |
| Zestaw narzędzi: | ● |
| Zapasowy rozrusznik: | ● |
| Zapasowe świece zapłonowe: | ● |
| Instrukcja obsługi: | ● |

